Płatny miesięczny staż w Parlamencie Europejskim – konkurs dla studentów z Lubuskiego i Zachodniopomorskiego

27 lutego 2020 r.

konferencja E.Rafalska.JPG

Fot. Mamert Janion. Podczas konferencji prasowej. Siedzą od lewej: prof. Wojciech Strzyżewski, europoseł Elżbieta Rafalska.

Dzisiaj w sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się konferencja prasowa europoseł Elżbiety Rafalskiej oraz prorektora ds. studenckich UZ prof. Wojciecha Strzyżewskiego. Gość UZ zaprezentowała na niej regulamin konkursu „Wygraj staż w PE na zaproszenie europoseł Elżbiety Rafalskiej”.


Jak poinformowała europoseł na zielonogórskiej uczelni miała miejsce inauguracja konkursu, którym chce zachęcić studentów z Lubuskiego i Zachodniopomorskiego do większego zainteresowania Parlamentem Europejskim oraz przyszłością Unii Europejskiej –  istniejącymi szansami i zagrożeniami.


Prof. W. Strzyżewski dodał, że cenne są wszystkie działania, które zwiększają aktywność studentów, a jednocześnie stanowią dla nich ciekawe doświadczenie. O to stypendium będą mogli aplikować studenci różnych kierunków, nie tylko z politologii, czy zarządzania. Wyraził zdziwienie, że inni parlamentarzyści nie wpadli na podobny pomysł. Stwierdził również, że na uczelnię trafia wiele ofert odbycia staży bądź wyjazdów studyjnych, ale rzadko są one płatne.


E. Rafalska powiedziała także, że podobne staże organizowała w swoim krajowym biurze poselskim. Ten nowy konkurs będzie organizowany co roku. Nagrodą w nim będzie miesięczny płatny (około 1 100 € netto) staż w Europarlamencie.


Osoba aplikująca o staż zobowiązana jest przygotować esej na temat „Przyszłość Unii Europejskiej. Szanse i zagrożenia.” oraz posługiwać się przynajmniej jednym z języków urzędowych UE (angielski/francuski). Objętość pracy nie może przekroczyć 4 stron maszynopisu  formatu A4. Prace należy nadsyłać miedzy 1 marca a 15 maja br. Szczegółowy regulamin konkursu zamieszczamy poniżej. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT