Plebiscyt na Lubuszanina Roku 2013 trwa


Zachęcamy do głosowania na przedstawicieli Uniwersytetu Zielonogórskiego w plebiscycie Gazety Lubuskiej Lubuszanin Roku 2013. Do grona pretendentów do tytułu dołączyła prof. Bogumiła Burda z Wydziału Humanistycznego.


Zatem o zaszczytne miano Lubuszanina Roku 2013 ubiegają się:

1. Mgr Ewa Adaszyńska - Dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej. Nominacja za stworzenie, nowoczesnej, otwartej dla wszystkich placówki, która żyje od rana do wieczora (galeria, koncerty, spotkania), nowoczesny system wypożyczania, bibliotekę cyfrową. Pani dyrektor doskonale współpracowała z projektantami i wykonawcami, by nowa placówka była dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (na UZ studiuje 500 żaków niepełnosprawnych) i służyła wszystkim mieszkańcom regionu.
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.24 pod numer 72466.


2. Dr hab. Bogumiła Burda, prof. UZ  z Wydziału Humanistycznego - przewodnicząca Stowarzyszenia Nerka, także działaczka stowarzyszeniach charytatywnego Kiwanis Adsum (do roku 2013 gubernator na Polskę), mieszka w Zagórzu.
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.125 pod numer 72466. Koszt sms-a 2,46 zł z VAT.
 

3. Prof. dr hab. Janusz Gil - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nominacja za kierowanie zespołem, który odniósł kolejny sukces. Wywalczył sobie 36 godzin obserwacji za pomocą satelitarnego obserwatorium rentgenowskiego. A nie jest to łatwa sprawa (zwykle jeden z sześciu projektów naukowych zyskuje uznanie komisji, składającej się z najbardziej znanych na świecie naukowców). Całkowita wartość projektu wynosi 2 mln zł. Zapowiadają się ważne dla świata nauki badania. 
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.35 pod numer 72466. 
 

4. Dr hab. Grażyna Miłkowska, prof. UZ z Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu - inicjatorka i współorganizatorka programu profilaktycznego "Słoneczniej” i "Gimnazjada”. Od lat dba, by młodzież z miasta i gminy mogła czas wolny spędzać w sposób atrakcyjny. Stąd różne imprezy, organizowane nie tylko z myślą o uczniach, ale także ich rodzicach i nauczycielach. Pani Profesor współpracuje z miastem, policją i fundacją Bezpieczne miasto, także przy okazji konkursu na najlepsze prace magisterskie, dotyczące profilaktyki i bezpieczeństwa w mieście. 
Aby oddać głos, wyślij SMS o treści lubuszanin.25 pod numer 72466. 

 

Plebiscyt przebiega dwuetapowo. Najpierw wybrani zostaną laureaci w powiatach, potem w województwie. Lubuszan Roku wybiorą Czytelnicy Gazety Lubuskiej, ale tytuły przyzna też Kapituła konkursu (wskaże trzech laureatów w poszczególnych powiatach i trzech w finale plebiscytu). 


Głosowanie odbywa się za pośrednictwem SMS-ów i w pierwszym etapie (powiatowym) potrwa do 30 stycznia br.  do godz. 23.59. Głosowanie w drugim etapie (wojewódzkim) zaplanowano od 3 lutego br. od godz. 0.01 do 28 lutego br. do godz. 23.59.
Koszt jednego SMS-a to 2,46 z VAT.

 

W 2001 r. tytuł Lubuszanina Roku zdobyli profesorowie Michal Kisielewicz i Andrzej Wiśniewski – Rektorzy zielonogórskich uczelni, którym udało się połączyć i stworzyć Uniwersytet Zielonogórski, natomiast w 2004 r. tytuł Lubuszanina Roku zdobył prof. Czesław Osękowski. 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT