Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Podziękowania Przewodniczący Izby Reprezentantów Berlina dla UZ

11 kwietnia 2019 r.

 

berlin.jpg


Uniwersytet Zielonogórski otrzymał podziękowania od Ralfa Wielanda - przewodniczącego Izby Reprezentantów Berlina za pomoc przy realizacji projektów dotyczących ruiny byłej fabryki amunicji,  położonej na terenie dzisiejszych Krzystkowic/Nowogrodu Bobrzańskiego.


W ramach współpracy Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego  Cottbus-Senftenberg i Uniwersytetu Zielonogórskiego realizowaliśmy szereg pojedynczych projektów dotyczących kultury pamięci pracy przymusowej i Holocaustu. Obiektem naszych konkretnych działań są ruiny byłej fabryki amunicji,  położone na terenie dzisiejszych Krzystkowic/Nowogrodu Bobrzańskiego.

Podczas  wspólnych spotkań i badań naukowych powstała wystawa  „Kształtowanie kultury pamięci na temat pracy przymusowej i Holocaustu  jako zadanie transgraniczne”, którą prezentowaliśmy w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego w  listopadzie 2018 r.

Od 28 stycznia do 5 lutego 2019 r., na zaproszenie Przewodniczącego Izby Reprezentantów Berlina, wystawa prezentowana była w siedzibie Parlamentu Niemieckiego Bundestagu w ramach Forum Młodzieży denk!mal'19.

Ze strony Uniwersytetu Zielonogórskiego we wszystkich  pracach bardzo zaangażowana była pani Barbara Krzeszewska-Zmyślony z Centrum Kultury i Języka Niemieckiego. Wiele wspólnych działań udało  się zrealizować dzięki intensywnej pomocy pani doktor Jolanty Kosteckiej z Zakładu Animacji Kultury i Andragogiki. Duży wkład w przygotowanie i organizację projektu wnieśli również pan profesor Sławomir Kłos oraz pan mgr inż. Zdzisław Wałęga i studenci z Akademickiego Związku Motorowego z Wydziału  Mechanicznego UZ.

 

 

 

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT