Pokazać zło. Psychopatia w filmie – II seminarium Zielonogórskich spotkań popokulturalnych.

Pokazać zło.jpg

5 kwietnia 2018 r.

 

 

Zapraszamy do udziału w II seminarium z cyklu „Zielonogórskie spotkania popkulturalne", które odbędzie się w środę, 11 kwietnia 2018 r. o godz. 13.15 w auli A budynku A-16, (al. Wojska Polskiego 69, Uniwersytet Zielonogórski).

 


Seminarium odbędzie się pod hasłem „Pokazać zło. Psychopatia w filmie". W jego programie znalazły się trzy wykłady: dr Natalii Fabiszewskiej-Domke „Dear Mr. Gacy..." O fenomenie seryjnego mordercy w kinematografiidr Andrieja Kotina „Dialektyka zbrodni. Morderstwo jako akt twórczy w europejskich thrillerach lat 60. i 70. XX w.”; mgr Anny Kaczmar „Dlaczego seryjny morderca fascynuje popkulturę? Casus Kuby Rozpruwacza”.

 

 

Organizatorami seminarium są: Koło Naukowe Doktorantów Literaturoznawców Uniwersytetu  Zielonogórskiego, Koło Naukowe Gildia Demiurga oraz Koło Naukowe Literaturoznawstwa Kognitywnego.

 

 

Zielonogórskie spotkania popkulturalne to cykliczne otwarte seminaria poświęcone szeroko pojętej kulturze popularnej. Każde z comiesięcznych spotkań dotyczy konkretnego obszaru, zagadnienia lub motywu obecnego we współczesnej popkulturze. Pomysł zorganizowania ZSP narodził się podczas zebrania Koła Naukowego Doktorantów Literaturoznawców UZ w listopadzie 2017 roku. Członkowie Koła naukowo zajmują się różnymi tematami, ale wszystkich ich łączy właśnie popkultura – chociażby dlatego, że wszyscy w niej uczestniczą. W tym właśnie tkwi jej potencjał – seminaria dotyczące kultury popularnej mogą zgromadzić studentów i doktorantów właściwie wszystkich kierunków humanistycznych (i nie tylko humanistycznych). Przekonanie to okazało się słuszne: w organizację spotkań włączyły się Koło Naukowe Gildia Demiurga i Koło Naukowe Literaturoznawstwa Kognitywnego. Wszystkie trzy koła działają w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://zsp.strikingly.com/

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT