Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pomidory za krew! Akcja krwiodawstwa w Urzędzie Marszałkowskim.

25 lipca 2016 r.

 

Wakacyjne-krwiodawstwo-w-Urzędzie-Marszałkowskim-660x330.jpg

 

 


Będzie krwawo, lecz w luksusie, podziel darem się w krwiobusie. (A za każdy krwi dar spory, da marszałek… POMIDORY) - to już kolejna akcja krwiodawstwa zainicjowana przez marszałek Elżbietę Annę Polak. Czerwony autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie pod urzędem   Każdy dawca w zamian za krew otrzyma od marszałek… pomidory! Skąd ten pomysł? – Latem dzielimy się tym co najlepsze. Krew jest bardzo potrzebna w lubuskich szpitalach. Więc naszym dawcom chcemy także podarować symboliczny i zdrowy prezent – tłumaczy marszałek. Dodatkowo dawcy dostaną jeszcze wejściówkę na basen w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.


Latem spada liczba krwiodawców. Ale krew podczas wakacji jest w szpitalach szczególnie potrzebna. Powód?? Urazy, wypadki i choroby wakacji nie mają. Stąd już tradycyjna lipcowa akcja zbiórki krwi przed Urzędem Marszałkowskim.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych w godz. 9.00-14.00. Specjalny czerwony krwiobus jest klimatyzowany, a dawcy w trakcie poboru krwi leżą na wygodnych, miękkich fotelach. Przed pobraniem krwi każdy potencjalny dawca przechodzi badania i konsultacje lekarskie. Rano przed oddaniem krwi należy zjeść lekkie śniadanie i dobrze się nawodnić. Każdy dawca otrzyma od stacji krwiodawstwa paczkę energetyczną (tzw. ekwiwalent kaloryczny) – 10 czekolad, puszkę słodkiego napoju oraz specjalny prezent od marszałkowskiej ekipy – pomidory!

 

Akcje krwiodawstwa przed Urzędem Marszałkowskim na stałe wpisały się w roczny kalendarz. Organizowane są zbiórki cyklicznie: w marcu, lipcu i listopadzie. W ostatnich latach udało się zebrać kilkadziesiąt litrów krwi.

 


Źródło: newsletter Urzędu Marszałkowskiego

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT