Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pomysły z polotem - konkurs Airbusa dla studentów

 4.07.2014 r.

 

Rusza czwarta edycja międzynarodowego konkursu Airbusa dla studentów „Pomysły z polotem”. Nagroda dla zwycięzców to 30 tys. euro.

"Pomysły z polotem”(Fly Your Ideas) to organizowany co dwa lata międzynarodowy konkurs, który w 2012 r. został objęty patronatem UNESCO. Studenci mają wykorzystują w nim swoją wiedzę i sprawdzają swoje umiejętności kompetencji w pracy zespołowej, przy wsparciu profesjonalistów z branży lotniczej.

Uczestnicy mierzą się z rzeczywistymi problemami dotyczącymi branży lotniczej, które niekoniecznie związane są z budową i funkcjonowaniem samolotu. W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich narodowości i kierunków studiów - swoje możliwości sprawdzić mogą zarówno studenci kierunków technicznych, ekonomicznych, humanistycznych czy artystycznych.

Tegoroczny konkurs „Pomysły z polotem” jest kontynuacją poprzednich edycji, które łącznie przyciągnęły ponad 11 000 studentów reprezentujących ponad 600 uczelni i ponad 100 krajów.

Ubiegłoroczni zwycięzcy, zespół pięciu studentów designu z Uniwersytetu Sao Paulo w Brazylii, stworzyli zainspirowaną stołem do air hockeya innowacyjną poduszkę powietrzną do ładowania i rozładowywania bagażu. Może ona usprawnić pracę osobom zajmującym się przeładunkiem bagażu na lotniskach.

Rejestracja do konkursu Fly Your Ideas 2015 już się rozpoczęła, a pomysły można zgłaszać od września br. Studenci muszą zarejestrować się jako zespół złożony z trzech, czterech lub pięciu osób. W ramach konkursu uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje pomysły we współpracy z innowatorami Airbusa, a zwycięzcy otrzymają nagrodę w wysokości 30 tys. euro.
„Nasi ludzie nieustannie poszukują lepszych sposobów na latanie, a właśnie o to chodzi w tegorocznym konkursie. Może przystąpić do niego każdy student, który ma pomysł i determinację by uczynić świat lepszym. Wiemy, jak wprowadza się innowacje, i potraktujemy z dużą uwagą wasze pomysły” - skomentował Charles Champion z firmy Airbus.
 

Szczegóły konkursu dostępne na stronie::

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT