Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ponad 400 uczniów odwiedzi jutro UZ!

spotkanie promujące 25.03.2014 - 1.jpg

Trzeci rok z rzędu naukowcy z UZ w ramach projektu systemowego spotkają się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. To zdjęcie pochodzi z ubiegłorocznej edycji. Fot. Archiwum Biura Promocji UZ

 

20 października 2015 r. 

 

Już jutro, to jest w środę 21 października 2015 r., na Uniwersytecie Zielonogórskim, w auli przy ul. Podgórnej 50 odbędzie się spotkanie akademickie, którego celem jest promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Jego organizatorami są: UZ oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 


To wydarzenie stanowi doskonałą okazję do prezentacji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych potencjału, jakim dysponuje zielonogórska uczelnia. Jest to o tyle ważne, że w niedługim czasie ci młodzi ludzie będą podejmować decyzję o wyborze kierunków studiów. Spotkanie jest też skutecznym sposobem na przekazanie informacji na temat specjalności, jakie warto studiować ze względu na pogłębiający się deficyt inżynierów na polskim rynku pracy. 

 

 

Program spotkania jest następujący: 


10.00 - 10.10  – rozpoczęcie – wystąpienie przedstawiciela MNiSW – Magdalena Pogonowska;

 


10.10 - 10.30  – wystąpienie Prorektora ds. studenckich – prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski;

 


10.30 - 10.50 – wystąpienie reprezentanta Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii - dr Maciej Niedziela, Zakład Ekonomii Matematycznej i Optymalizacji.
Tytuł wystąpienia: „Inżynieria danych, informatyka i ekonometria, matematyka   –  nowoczesny opis świata, nowe zawody”.

 


10.50 - 11.10 – wystąpienie przedstawicieli Wydziału Fizyki i Astronomii  – dr Sylwia Kondej,  Instytut Fizyki, Zakład Metod Matematycznych Fizyki oraz dr hab. Jarosław Piskorski, prof. UZ; Instytut Fizyki, Zakład Fizyki Materiałowej i Medycznej;
Tytuł wystąpienia: „Fizyka, zdrowie, kosmos”

 


11.10 - 11.30  – wystąpienie reprezentantki Wydziału Nauk Biologicznych – dr Krystyna Walińska, Pracownia Botaniki, Katedra Botaniki i Ekologii;
Tytuł wystąpienia: „Wyzwania biologii XXI wieku”.

 


11.30 - 11.50 – wystąpienie przedstawiciela Wydziału Mechanicznego – dr inż. Daniel Dębowski, Zakład Mechaniki i Projektowania Maszyn, Instytut Budowy i Eksploatacji Maszyn;
Tytuł wystąpienia: „Wydział Mechaniczny – fakty i mity”.

 


11:50 - 12.30 – poczęstunek.

 

 

 

Spotkanie będzie realizowane w ramach projektu systemowego „Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych przyrodniczych i technicznych” działania 4.1 poddziałania 4.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Wezmą w nim udział uczniowie następujących szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Nowej Soli; Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gubinie; Liceum Ogólnokształcącego  Nr 3 w Zielonej Górze; Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim; Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku; Liceum Ogólnokształcącego w Szprotawie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie. Łącznie w auli uniwersyteckiej zasiądzie ponad 450 uczniów wraz z nauczycielami.

 

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w auli byliśmy zmuszeni odmówić udziału w spotkaniu uczniom kolejnych 7 szkół z: Nowej Soli, Strzelec Krajeńskich, Głogowa, Kożuchowa, Zielonej Góry (2) i Żagania, nad czym głęboko ubolewamy.

 

 

Dla szkół uczestniczących w spotkaniu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ufundowało nagrody. Sześć szkół, które zgłosiły się najszybciej otrzyma mikroskopy LCD (warunkiem był udział co najmniej 40 uczniów z jednej placówki), a pozostałe czytniki e-booków wraz z kalkulatorami.

 

 

Logo Kapitał Ludzki do informacji.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT