Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ponad 5000 publikacji w Repozytorium CeON

16 lutego 2015 r.


W Repozytorium Centrum Otwartej Nauki jest już ponad 5000 tysięcy publikacji, wśród których znajdują się m.in. artykuły naukowe (3786), książki (733) i materiały konferencyjne (119). Zainteresowanie repozytorium stale wzrasta: w ciągu niecałych 2 lat jego zasób zwiększył się ponad dwukrotnie. Najpopularniejsze tytuły miały przeszło 3000 odsłon, a sięgali do nich użytkownicy nie tylko z Polski, ale także z krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych czy Rosji. Spośród najaktywniejszych osób deponujących w repozytorium swoje prace dziesięcioro użytkowników umieściło po ponad 30 publikacji, zaś rekordzista zdeponował ich aż 62.


Repozytorium CeON skierowane jest do wszystkich polskich badaczy zainteresowanych otwartym udostępnianiem swoich prac naukowych. Mogą z niego korzystać zarówno naukowcy związani z instytutami prowadzącymi własne repozytoria, jak i ci, którzy nie mają dostępu do macierzystych repozytoriów instytucjonalnych.


Udostępnianie publikacji w modelu repozytoryjnym to najprostszy i darmowy sposób na poszerzenie grona odbiorców tekstu, a tym samym zwiększenie jego widoczności. Obecnie to coraz ważniejszy sposób dystrybucji treści naukowych na świecie. Od wielu lat najlepsze uniwersytety tworzą repozytoria, dzięki czemu zyskują znakomite narzędzie prezentacji dorobku swoich pracowników, zaś sami badacze skuteczny sposób na budowanie zasięgu i zwiększenie liczby cytowań publikacji.


Zapraszamy do korzystania!

repozytorium.ceon.pl

 

Repozytorium_infografika.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT