Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Pozdrowienia od studentów UZ z podróży dookoła świata

2 września 2015 r.

 

Na Uniwersytet Zielonogórski dotarła właśnie „kartka” od studentów z podróżujących starym „ogórkiem” dookoła świata. Tym razem wiadomości pochodzą z Władywostoku.

 

Było to bardzo burzliwe i pełne przygód 3 miesiące naszej podróży dookoła świata, a to dopiero początek. Za sobą mamy kilka awarii Ogórka, kradzież aparatu, a nawet tajfun Goni. To jednak były trudności, którym stawiliśmy czoła. Na co dzień spotykaliśmy fantastycznych ludzi, którzy zapraszali nas do swoich domów by mieć cegiełkę w podróży. Nastroje w ekipie są bardzo dobre, w końcu przejechaliśmy całą Azję. Końcówkę trasy niestety musieliśmy przejechać w naczepie tira ponieważ w tej części świata ciężko jest naprawić tak stare europejskie auto. Nam się jednak udało postawić Ogórka na nogi we Władywostoku.

 

Mariusz Malinowski

Organizator projektu

Z INDEXEM W PODRÓŻY

 

 

Wyprawa w liczbach:

Azja przejechana, jesteśmy na krańcu świata! Na wschód Ogórkiem dalej nie dojedziemy.
94 dni podróży. 21 tysięcy kilometrów. 4 razy zepsuty Ogórek. 2 razy na lawecie. Raz na naczepie ciężarówki. Dziesiątki przyjaznych i pomocnych ludzi. Karpaty, Kaukaz i Ural pokonane. Bajkał i pustynia Gobi zdobyte. Największy kraj świata przejechany wzdłuż i wszerz. Kilkadziesiąt relacji na dwóch blogach, kilku stacjach radiowych, w gazetach, na portalach społecznościowych oraz 7 odcinków programu telewizyjnego(od 4 września na antenie TVP Gorzów Wielkopolski). To tylko telegraficzny skrót tego co już przeżyliśmy i tego co udało nam się dokonać, a przed nami jeszcze kilkanaście miesięcy przygód podczas wyprawy dookoła świata! 

 

 

DSC_1312.JPG DSC_1892.JPG
DSC_2792.JPG DSC_2837.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT