Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

PRACOWNIA KRYTYCZNA: trzecia edycja konkursu Krytyk z uczelni

11 stycznia 2019 r.

 

Krytyk_z_uczelni_2019__grafika.jpg

Biuro Literackie po raz trzeci zaprasza studentów do udziału w projekcie Krytyk z uczelni. Głównym zadaniem będzie napisanie eseju o jednym z trzydziestu tomików nominowanych do tytułu „Poetyckiej książki roku”. Do napisania esejów zostaną zaproszeni studenci wybrani spośród tych, którzy do 28 lutego 2019 roku, korzystając z formularza (link poniżej), prześlą jedną własną recenzję dowolnie wybranej książki poetyckiej.

 

Wszystkie zakwalifikowane do finału teksty zostaną opublikowane w biBLiotece. Autorzy szkiców otrzymają wynagrodzenie, a laureat lub laureaci konkursu zostaną wyróżnieni dodatkowymi nagrodami. Wszyscy też zaproszeni zostaną do udziału w Pracowni krytycznej Stacji Literatura 24 w dniach 12–15 września 2019 a laureaci projektu otrzymają symboliczny tytuł najlepszych krytyków literackich wśród polskich studentów.

 

Warsztaty potrwają cztery dni (łącznie 7 godzin). Zajęcia i indywidualne konsultacje poprowadzą: Karolina Felberg-Sendecka, Anna Kałuża, Joanna Orska i Jakub Skurtys. Mowa będzie między innymi o tym, jak i co czytać, żeby pisać dobre teksty. Uczestnicy zastanowią się, czy krytycy są dzisiaj potrzebni samym czytelnikom i poetom. Wraz z prowadzącymi porozmawiają też o tym, jak stworzyć własny, rozpoznawalny styl pisania oraz jakie są perspektywy zawodowe dla współczesnych krytyków.   

 

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z akceptacją wszystkich warunków projektu zawartych w niniejszym ogłoszeniu. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

 

 

Więcej informacji: https://bit.ly/2Rld178

Formularz zgłoszeniowy: http://www.biuroliterackie.pl/formularz/

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT