Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prestiżowa nagroda w rękach Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ

22 listopada 2022 r.

 

CPTT.jpg

Gala Symbol 2022, od lewej Jakub Lisiecki – Redaktor Naczelny, Karol Dąbrowski – Dyrektor CPiTT UZ);fot. Tomasz Piekorz

W piątek, 18 listopada br. w Sali kongresowej hotelu Monopol w Katowicach odbyła się uroczysta Gala programu Symbol 2022. W tym roku była to wyjątkowa gala dla Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdyż nagroda w kategorii Symbol Synergii Nauki i Biznesu 2022 trafiła do Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego.


Symbol to ogólnopolski program, którego celem jest promowanie najlepszych, symbolicznych w swoich branżach podmiotów. Nagroda wręczana jest firmom oraz instytucjom, których działalność jest ukierunkowana na przyszłość, postęp oraz innowacyjne rozwiązania. Odznaczeniem nagradzane są te firmy, instytucje i podmioty, które stanowią niedościgniony wzór dla swojej branży oraz stanowią oczywisty fundament, na którym opiera się gospodarka kraju. CPiTT UZ zostało uhonorowane nagrodą za działalność na rzecz pokonywania barier w relacjach nauki i biznesu oraz za propagowanie inicjatyw skierowane do studentów. Nagrodę w imieniu Centrum odebrał z rąk Jakuba Lisieckiego, redaktora naczelnego oraz dyrektora zarządzającego PubliCity Media Group, Karol Dąbrowski, dyrektor CPiTT UZ.


Tegoroczne wydarzenie jest XII edycją Programu Symbol. Nagrody wręczano w kilku kategoriach, a laureatami zostali m.in: Amica, Blachotrapez, SuperDrob, Kielecki Park Technologiczny czy Wydział Inżynieryjno – Ekonomiczny Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie. Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego nie było jednym reprezentantem woj. Lubuskiego podczas Gali. Nagrody w swoich kategoriach otrzymały firmy DTP Sp. z o.o. i AGP Sp. z o.o. oraz w kategorii placówek medycznych Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. Warto podkreślić, że nagrodzone z naszego regionu firmy i instytucje współpracują z Uniwersytetem Zielonogórskim od wielu lat. 


Uroczystość była okazją do nawiązania współpracy z instytucjami oraz firmami. Gale uświetnił występ Mateusza Ziółko.

 

 

  

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT