Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. A. Bisztyga z Wydziału Prawa i Administracji UZ wyróżniony tytułem Honorowego Profesora Eurazjatyckiej Akademii Prawa w Ałmacie

 

 

8 października 2018 r.

Ałmata Celebracja1.jpg

 

Kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego profesor Andrzej Bisztyga uhonorowany został tytułem Honorowego Profesora Eurazjatyckiej Akademii Prawa im. Kunayeva w kazachstańskiej Ałmacie.

 

Podstawą wyróżnienia jest uchwała Rady Naukowej Eurazjatyckiej Akademii Prawa im. Kunayeva w Ałmacie z dnia 27 września 2018 roku. Tytuł ten został przyznany profesorowi w uznaniu dokonań w obszarze prawnoporównawczych badań nad historią państwa oraz nad prawem konstytucyjnym Polski i Kazachstanu, zasług w rozwijaniu naukowej współpracy między polskimi a kazachstańskimi, prawniczymi ośrodkami akademickimi oraz za upowszechnianie wiedzy o prawie europejskim. Laudację wygłosił Rektor Eurazjatyckiej Akademii Prawa, Akademik Wyższej Szkoły Republiki Kazachstanu prof. Omrali Shakarapuly Zhalairi, który podobnie jak profesor Andrzej Bisztyga, jest specjalistą z zakresu prawa konstytucyjnego.

 

Uroczystość odbyła się na posiedzeniu poszerzonego składu Rady Naukowej Akademii. Nadanie naukowej godności Honorowego Profesora zostało potwierdzone uroczystym dyplomem oraz obdarowaniem narodowym, kazachskim strojem. Eurazjatycka Akademia Prawa im. Kunayeva jest uczelnią, w której badania naukowe są ukierunkowane na pogłębienie znajomości europejskich rozwiązań prawnych, uczelnia ta utrzymuje kontakty z szergiem europejskich uniwersytetów.

 

Akademia jest uczelnią specjalizującą się w kształceniu kadr wymiaru sprawiedliwości, administracyjnych i dyplomatycznych Kazachstanu a jej absolwenci często pełnią wysokie funkcje w tych właśnie obszarach aktywności państwa.

 

 

Źródło: http://www.wpa.uz.zgora.pl

Ałmata Katedra.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT