Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Adam Wysokowski z Instytutu Budownictwa UZ powołany do Rady Naukowej Instytutu Badawczego Dróg i Mostów

 

13 stycznia 2022 r.

 

prof. A. Wysokowski.jpg

prof. dr. hab. inż. Adama Wysokowskiego z Instytutu Budownictwa UZ; fot. arch. prywatne

Miło nam poinformować, że 20 grudnia 2021 r. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powołał prof. dr. hab. inż. Adama Wysokowskiego z Instytutu Budownictwa Uniwersytetu Zielonogórskiego do Rady Naukowej Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

 

Rada Naukowa IBDM jest organem stanowiącym, inicjującym, opiniodawczym i doradczym Instytutu w zakresie jego działalności statutowej oraz w sprawach rozwoju kadry naukowej i badawczo-technicznej.


Instytut Badawczy Dróg i Mostów jest wiodącą polską placówką naukową zajmującą się problematyką infrastruktury komunikacyjnej. Swymi pracami naukowymi, wdrożeniowymi, ekspertyzami i konsultacjami wspiera inwestycje, modernizacje oraz remonty dróg i mostów, pomaga wprowadzać racjonalne systemy zarządzania siecią drogową. Rozpoznaje stan dróg i mostów nowoczesnymi metodami diagnostycznymi. Tworzy i wdraża nowoczesne rozwiązania materiałowe i technologiczne w budownictwie drogowym i mostowym.
Instytut dysponuje akredytowanymi laboratoriami badawczymi i zajmuje się certyfikowaniem wyrobów stosowanych w budownictwie komunikacyjnym.
Prowadzi bardzo aktywną współpracę z ośrodkami  krajowymi i zagranicznymi oraz działa w wielu organizacjach międzynarodowych i uczestniczy w  międzynarodowych projektach badawczych.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT