Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Prof. Leszek Jerzak jako External Examiner in Biology przebywał na uczelni RCSI-Bahrain

24 stycznia 2020 r.

 

Fot_1.JPG

Medical University of Bahrain, fot. archiwum prywatne prof. Jerzaka

 

Prof. Leszek Jerzak z Instytutu Nauk Biologicznych wrócił z pobytu na uczelni medycznej (Royal College of Surgeons in Ireland Medical University of Bahrain) w Królestwie Bahrajnu. Przebywał tam dwa dni pełniąc rolę jako External Examiner in Biology na uczelni RCSI-Bahrain. W pracach bierze udział jeszcze dwóch zewnętrznych egzaminatorów – z chemii i fizyki. W ramach prac zespołu egzaminatorów przeanalizowano testy wszystkich studentów. Szczegółowo omawia się przypadek każdego studenta, który nie zdał egzaminu kończącego semestr. Porównuje się także uzyskane wyniki z wynikami z kilku lat wstecz i jeśli zwiększa się odsetek studentów, którzy nie zdali egzaminu, proponowane są rozwiązania poprawiające jakość kształcenia.  


Prof. Jerzak miał możliwość zwiedzenia kompleksu budynków uczelni oraz wybranych laboratoriów. Uwagę zwracają drukarki 3D, w których studenci tworzą fragmenty ciała ludzkiego. Na uczelni studiują głównie studenci z regionu Zatoki Perskiej. Nauczanie odbywa się w języku angielskim.


 

Fot_3.JPG Fot_6.JPG Fot_9.JPG
1. fot. archiwum prywatne prof. L. Jerzaka, Medical University of Bahrain 2. fot. archiwum prywatne prof. L. Jerzaka, laboratorium Medical University of Bahrain 3. fot. archiwum prywatne prof. L. Jerzaka,fragmenty ciała ludzkiego tworzone w drukarce 3D;

 

Zorganizowano wycieczkę po stolicy kraju Manamie. To bardzo nowoczesne miasto, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością.

 

 

Fot_11.JPG Fot_12.JPG
1. fot. archiwum prywatne prof. L. Jerzaka, Manama; 2. 1. fot. archiwum prywatne prof. L. Jerzaka,Manama;
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT