Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Profesura dla kolejnego naukowca z UZ!

wykład prof. W. Leońskiego właściwy po korekcie.jpg

Prof. dr hab. Wiesław Leoński (na pierwszym planie) podczas wykładu otwartego. Fot. archiwum Wydziału Fizyki i Astronomii UZ.

 

1 lipca 2015 r.

 

Miło nam poinformować, że 11 czerwca br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski nadał tytuł naukowy profesora nauk fizycznych dr. hab. Wiesławowi Leońskiemu z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

Prof. dr hab. Wiesław Leoński jest specjalistą w dziedzinie optyki kwantowej i optyki nieliniowej, informatyki kwantowej, kwantowego chaosu. Zajmuje się również analizą danych biomedycznych. W Instytucie Fizyki UZ pracuje od 1 października 2009 r. Utworzył tu Zakład Optyki i Inżynierii Kwantowej, którego jest kierownikiem. Jest autorem ponad 100 publikacji w znanych czasopismach naukowych, w tym w tak prestiżowych jak Physical Review A, Optics Express, Progress in Optics. 

 

 

Odbył staże zagraniczne na Uniwersytecie w Oksfordzie, Imperial College of Science and Technology w Londynie, w Międzynarodowym Centrum Fizyki Teoretycznej w Trieście. Jest organizatorem i współorganizatorem konferencji naukowych. 

 

 

W chwilach wolnych prof. W. Leoński zajmuje się obserwacjami astronomicznymi i fotografią.

 

 

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy nominacji.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT