Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Projekt Dream Makers na Uniwersytecie Zielonogórskim

24 listopada 2016 r.

 

Dream Makers.jpg

 

Na Uniwersytecie Zielonogórskim od 1 września br. realizowany jest projekt Dream Makers. Jego celem jest stworzenie nowej metody wsparcia i rozwoju małych dzieci. Podłożem teoretycznym projektu jest teoria inteligencji wielorakich, która ma swoje zastosowania w psychologii, jak i w pedagogice. Specyficzną i innowacyjną stroną projektu jest wykorzystanie technologii 3D i nauki języka obcego jako metody rozwoju twórczości oraz wspierania rozwoju dziecka.


Projekt kończy się 31 sierpnia 2019 r. W ramach projektu przewidziane są aktywności naukowe i dydaktyczne (konferencje, publikacje, warsztaty) oraz mobilność pracowników oraz studentów zaangażowanych w projekt (treningi, wizyty studyjne). Polskim koordynatorem Projektu jest dr Marzanna Farnicka z Instytutu Psychologii Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii UZ.


Projekt otrzymał finansowanie z portugalskiej agencji Erasmus+ w wysokości 244700 euro. Oprócz kosztów dodatkowych jest finansowany w 100%. Koszty dodatkowe w max wysokości 5000 euro finansowane są w 75%. Współorganizatorem projektu, poza Uniwersytetem Zielonogórskim, jest przedszkole Rochinha w Funchal (Portugalia) oraz Uniwersytet w Kadyksie (Hiszpania).


Więcej na stronie internetowej: http://dreammakers.xadow.info/index.php

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT