Promocja tomiku wierszy „Kaczka z jabłkami” profesora Mariana Bugajskiego

1 czerwca 2020 r.

 

Plakat  - Kaczka z jabłkami.jpg

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górzezaprasza w ramach Czwartku Lubuskiego na promocję on-line tomiku wierszy „Kaczka z jabłkami” profesora Mariana Bugajskiego, językoznawcy, teoretyka komunikowania, medioznawcy, kierownika Zakładu Komunikacji Językowej  Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Moderatorem  spotkania będzie prof. Małgorzata Mikołajczak

ransmisja live Facebook Biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.norwida/ odbędzie się  4 czerwca br. o  godz. 18.00.

Zapraszamy!


Marian Bugajski – w latach 1967-1972 studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Stopień doktora uzyskał na tym uniwersytecie w roku 1979, a w roku 1988 stopień doktora habilitowanego.


Od roku 1992 związany z Zielona Górą najpierw jako profesor Wyższej Szkoły Pedagogicznej, następnie jako profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tytuł profesora nauk humanistycznych otrzymał w roku 2005. Językoznawca, badacz współczesnej polszczyzny, zajmuje się także problematyką historycznojęzykową. Wydał m.in.: Językoznawstwo normatywne (Warszawa 1993), i Język w komunikowaniu (Warszawa 2006) – książki, które w zasadniczy sposób wpłynęły na kształt współczesnej lingwistyki normatywnej i jej odniesień do praktyki. Marian Bugajski jest też popularyzatorem polszczyzny i kultury języka w mediach – także w intrenecie. Jest członkiem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk oraz przewodniczącym Komitetu Okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

 

 


Kaczka z jabłkami – wierszowany rarytas, przysmak dla tych którzy lubią gry językowe i zabawę słowem; solidna porcja rymowanego humoru oraz kryjącej się za nim poważniejszej refleksji. Taką oto niespodziankę przyszykował czytelnikom profesor Marian Bugajski - prof. Małgorzata Mikołajczak

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT