Przygotuj projekt na Europejską Noc Naukowców

ec.jpg

5 lutego 2018 r.

 

 

Do godz. 17.00 dnia 14. lutego br. badacze, muzea, szkoły oraz inne podmioty zajmujące się popularyzacją nauki, mogą zgłaszać propozycje wydarzeń, które chcą zaprezentować podczas Europejskiej Nocy Naukowców w 2018 i 2019 roku. Budżet imprezy opiewa na 12 mln euro.

 


Co roku w ostatni piątek września w ponad 30. krajach i 300. miastach w ramach Europejskiej Nocy Naukowców odbywają się tysiące wydarzeń, których celem jest przybliżenie dzieciom oraz młodym ludziom pracy naukowców oraz zachęcenie ich (młodzieży) do rozpoczęcia przygody z nauką.

 


Finansowane są wszelkie imprezy, które zwiększają świadomość społeczną na temat znaczenia badań naukowych w społeczeństwie, m.in.: warsztaty, eksperymenty, pokazy naukowe, debaty, dyskusje oraz spotkania z naukowcami. O środki na organizację wydarzeń mogą starać się podmioty prawne z krajów UE oraz 16 państw-beneficjentów programu Horizon 2020.

 


Więcej informacji o konkursie oraz procedurze składania wniosków znajduje się na stronie: http://ec.europa.eu/research/participants/portal4/desktop/en/opportunities/h2020/topics/msca-night-2018.html

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT