Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Razem „na Leszno”

4 kwietnia 2019 r. 

reczna_mecz 6.04.png


Trzy kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek zaplecza PGNiG Superligi. W najbliższą sobotę, 6 kwietnia br. biało-zieloni podejmą próbę podtrzymania passy zwycięstw, podejmując we własnej hali wicelidera MKS Real-Astromal Leszno.


W tym roku kalendarzowym akademicy z Zielonej Góry ani razu nie wygrali przed własną publicznością. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego mimo uporu i zawziętości, trzykrotnie przegrywali 1 punktem. Szala szczęścia mogłaby się w końcu obrócić, szczególnie że biało-zieloni w ostatnim czasie odnotowali dwa piekielnie ważne zwycięstwa.

Wyjazdowe ewentualne porażki z ŚKPR Świdnica i ASPR Zawadzkie mocno skomplikowałyby kwestię utrzymania się naszej drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi. Ekipa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego z nożem na gardle zwyciężyła kolejno 35:25 oraz 29:27. Mimo ostatnich triumfów, zielonogórzanie nie są jeszcze pewni pozostania w lidze. Jednak ich szanse są spore. By nie patrzeć na innych, do końca rozgrywek muszą zdobyć jeszcze 3 punkty.


„Jak wygrywać, to wygrywać. Zespół z Leszna jest teraz osłabiony, a w pierwszej rundzie nawet z nimi powalczyliśmy. Deklasacji nie było. Jesteśmy teraz bojowo nastawieni, więc jak walczyć, to do końca” - mówi Maciej Hady.


Własna publiczność oraz chęć przełamania złej passy we własnej hali przemawia za zespołem gospodarzy. Na dodatek w leszczyńskim Astromalu kontuzje mają obrotowi: Mariusz Rogoziński i Krzysztof Misiaczyk. Co ciekawe MKS Real w ostatniej kolejce przegrał przed własną publicznością z łodzianami, więc na parkiecie szykuje się prawdziwe piekiełko.


Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Podczas prezentacji drużyn i w przerwie meczu do wygrania gadżety.AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Real Astromal Leszno:miejsce: hala sportowa UZ, ul. prof. Z. Szafrana 6,


data: sobota 6 kwietnia 2019 r.,


godzina: 18:00,


wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2354504624872521/ .


Bilety:


ulgowe: 5 zł (uczniowie, studenci, renciści, emeryci za okazaniem legitymacji),


normalne: 10 zł (pozostałe osoby).


Wejściówki na mecz można kupić 50 minut przed rozpoczęciem spotkania w kasie przy wejściu głównym (WEJŚCIE A). Ilość miejsc ograniczona!


Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT