Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Relacje państwo-Kościół katolicki w Polsce w latach 70. i 80. XX w. – wykład na UZ

23 lutego 2015 r.

 

10 marca br. w Instytucie Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego będzie gościć prof. Jan Żaryn, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jeden z najwybitniejszych znawców historii Kościoła katolickiego w Polsce po II wojnie światowej. Podczas swojej wizyty Profesor wygłosi wykład w ramach cyklu WIEK XX BEZ TAJEMNIC pt. Relacje państwo-Kościół katolicki w Polsce w latach 70. i 80. XX wieku.

 

Wykład rozpocznie się 10 marca 2015 r. o godz. 14.00 w auli C Kampusu B przy al. Wojska Polskiego 69.
 

Z uwagi na datę prelekcji prof. Jana Żaryna, kolejny wykład cyklu (planowany pierwotnie na 13 marca) zostaje przesunięty na 27 marca.

 

Prof. Jan Żaryn – wykładowca akademicki (Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego), publicysta, działacz społeczny; specjalizuje się w dziejach najnowszych, jest jednym z najwybitniejszych znawców historii Kościoła katolickiego w Polsce po II wojnie światowe; w latach 1997-2006 pracował w Instytucie Historii Polski Polskiej Akademii Nauk, a następnie (2006-2009) pełnił funkcję dyrektora Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.

Plakat-prof. Żaryn.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT