Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Rozpoczęła się międzynarodowa kampania społeczno-edukacyjna „Freedom Express"!

23.05.2014 r.

 

Europejska Sieć Pamięć i Solidarność rozpoczyna międzynarodową kampanię społeczno-edukacyjną "Freedom Express" (Gdańsk – Warszawa – Budapeszt – Timiszoara –  Sopron – Bratysława – Praga – Berlin) poświęconą 25. rocznicy upadku komunizmu w Europie Środkowo-Wschodniej. W realizację przedsięwzięcia zaangażowane są ministerstwa kultury i kluczowe instytucje zajmujące się historią XX wieku w Polsce, Niemczech, na Węgrzech, Słowacji, a także w Rumunii i Czechach. Jednym z głównych elementów kampanii będzie dwutygodniowa (29 sierpnia - 14 września) podróż przez sześć krajów byłego bloku wschodniego młodych artystów, historyków i animatorów kultury, śladami wydarzeń, które zmieniły oblicze Europy. 

Rozpoczęła się międzynarodowa rekrutacja do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu. Aby znaleźć się w wybranym przez międzynarodowe jury gronie poszukiwaczy śladów przełomu w Europie, należy zapoznać się ze szczegółami konkursu oraz rekrutacji na stronie:: 

Rekrutacja potrwa do końca czerwca br. 

 

Kampanii "Freedom Express" towarzyszy specjalny, anglojęzyczny portal internetowy poświęcony przemianom 1989 w Europie oraz profil na portalu społecznościowym Facebook "Made in 89":

 

Zapraszamy do obejrzenia spotu zapraszającego do udziału w rekrutacji "Freedom Express".


 

Freedom Express-poster-PL.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT