Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Marsz SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI już w sobotę!

16 listopada 2016 r.

 

marsz_otarcia_2016_zielona_góra.png

 

19-20 listopada to wielki Weekend Otwarcia SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. W najbliższą sobotę ulicami Zielonej Góry oraz innych miast wojewódzkich wolontariusze organizują marsze, by zaprosić Polaków do pomagania potrzebującym.


CO, GDZIE, KIEDY?

Już w tę sobotę (19.11.2016) o godzinie 12.00 wyruszamy z placu przed Filharmonią Zielonogórską, aby deptakiem dotrzeć do Pomnika Obrońców II Wojny Światowej.


CO CIEKAWEGO SIĘ WYDARZY?

W tym roku marsze Paczki i Akademii w całej Polsce odbędą się pod hasłem Koniec ery dorobkiewiczów Co kryje się za tym hasłem, oraz co oznacza, że Paczka rodzi się na nowo - to wszystko zdradzimy Państwu na Marszu.


JAK MOŻNA POMAGAĆ Z PACZKĄ W TYM ROKU?

Dzisiaj już nie tylko łączymy biednych i bogatych, ale też łączymy środowiska mody, sztuki i biznesu – działając razem, możemy lepiej zmieniać nasze społeczeństwo. Dlatego w tym roku można pomagać z Paczką na wiele sposobów. Oto niektóre z nich:


1. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to siostrzany projekt Paczki, którzy przeprowadza dzieci od porażki w szkole, do sukcesu w życiu. Pomaga uczniom, którzy nie wierzą w siebie i często pochodzą z niezamożnych rodzin. Obejmuje ich Systemem Motywatorów Zmiany – w tym indywidualną opieką tutora-wolontariusza. To prewencja biedy i nauka zaradności już od dziecka.

Darczyńca wybiera dziecko, któremu funduje Indeks Sukcesów. W ten sposób wspiera ucznia, który ma problemy w szkole i pochodzi z niezamożnej rodziny. Więcej: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

W naszym województwie na swoich Darczyńców czeka 110 dzieci. Otwarcie bazy z historiami dzieci – 19.listopada.


2. Sztuka Teraz: Kupując dzieło sztuki, wspierasz obiecującego artystę, rodziny w potrzebie i inwestujesz w polski rynek sztuki. Zapraszamy do licytowania na www.sztukateraz.pl od 20 listopada do 18 grudnia. W tym czasie można także za darmo zwiedzać wystawę w Gmachy Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.


3. Moda na Polskę: Ania Kuczyńska, Robert Kupisz oraz inni słynni polscy projektanci stworzyli limitowaną kolekcję ubrań i biżuterii dedykowaną Szlachetnej Paczce. 50% przychodu ze sprzedanych produktów, wesprze rodziny potrzebujące (reszta to koszty produkcji). Sprzedaż będzie prowadzona od 1.12 do 31.12 za pośrednictwem sklepu internetowego SHOWROOM oraz przez sklep na stronie magazynu ELLE.


4. Inwestor Społeczny: Inwestorem może zostać firma lub osoba prywatna, która chce finansowo wesprzeć jeden z rejonów Paczki lub Akademii. Inwestor wpływa na życie rodzin w potrzebie i rozwój wolontariuszy w swojej najbliższej okolicy. Więcej: www.inwestorspoleczny.pl


5. Przygotowanie paczki dla rodziny w potrzebie: Darczyńca wybiera rodzinę z bazy na stronie Paczki, następnie wspólnie z rodziną lub znajomymi przygotowuje dla niej pomoc, dopasowaną do jej potrzeb. Więcej: www.szlachetnapaczka.pl

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT