Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Ruszył wspólny projekt Collegium Medicum i REHAkompleks medical & sport

23 listopada 2021 r.

 

Rehakompleks.jpg

Od lewej: Konrad Wieczorek -właściciel firmy Rehakompleks i dr hab. Mariusz Naczk, prof. UZ - dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu CM UZ

REHAkompleks medical & sport z Gorzowa Wielkopolskiego realizuje wspólnie z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego projekt badawczo-rozwojowy „Opracowanie innowacyjnej usługi rehabilitacji osób po zabiegu artroskopowym stawu kolanowego z wykorzystaniem protokołu ćwiczeń inercyjnych.”


Projekt jest współfinansowany z funduszy europejskich w ramach programu Inteligentny Rozwój. Całkowita wartość projektu to 330 919.20 zł., z czego 281 281.32 zł. stanowi dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
 

Program badawczy dotyczy opracowania innowacyjnego w skali światowej urządzenia do rehabilitacji inercyjnej pacjentów po zabiegu artoskopowym stawu kolanowego jaka będzie mogła być stosowana w Rehakompleks. Ćwiczenia inercyne coraz częściej są wykorzystywane do zwiekszania siły mięśniowej nie tylko w sporcie, ale i rehabilitacji np. osób po udarach mózgu i osób chorych na Alzheimera.


Pod względem naukowym projekt nadzoruje dr hab. Mariusz Naczk, prof. UZ - dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu CM UZ. Ze strony REHAkompleks: dr med.  Paweł Kaczorowski oraz fizjoterapeuta Konrad Wieczorek.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT