Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Siatkarze otworzą Nowy Rok! W sobotę mecz z Ikarem Legnica.

2 stycznia 2020 r.

 

grafika04-01.png

Na długi odpoczynek w okresie świąteczno-noworocznym nie mogli pozwolić sobie siatkarze. Podopieczni Wiktora Zasowskiego i Roberta Sokala już w sobotę wracają do gry o ligowe punkty.


Pierwszym rywalem akademików w nowym roku będzie Ikar Legnica. Ekipa z województwa dolnośląskiego rozegrała dotychczas 10 spotkań, z których udało się zgromadzić zaledwie jedno zwycięstwo. Taki dorobek plasuje przyjezdnych na ostatnim miejscu w ligowym rankingu. W zdecydowanie lepszej sytuacji są zielonogórzanie. Rozgrywając jedno spotkanie więcej, mają na swoim koncie 7 triumfów i 4 porażki. To pozwala zajmować miejsce tuż za podium.


Ścisk w tabeli jest niesamowity. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało sześć kolejek, a każda wpadka może kosztować utratę miejsca, gwarantującego grę w fazie play-off. Warto nadmienić, że tylko cztery najlepsze zespoły mogą liczyć na miejsce w tym systemie, a piąty zakończy sezon tuż po rundzie zasadniczej. Pozostałe ekipy walczyć będą o utrzymanie w rozgrywkach drugiej ligi.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Ikar Legnica
hala sportowa UZ, ul. Profesora Szafrana 6
sobota, 4 stycznia - godzina 17:00

Wstęp wolny!

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT