Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Sportowy weekend

mecz.jpg

23 marca 2018 r.

 

 

W ten weekend w hali przy ul. prof. Z. Szafrana 6 domowy mecz zagrają wyłącznie unihokeiści. Na dalekie wyjazdy wybiorą się szczypiorniści i futsaliści. Szczegóły poniżej.

 


UNIHOKEJ


W najbliższą sobotę, 24.03.2018 o godz. 16.45 w hali UZ przy ul. prof. Z Szafrana 6 drużyna KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podejmie drużynę Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

 

Pierwszy raz drużyna Winnego Grodu zmierzy się z tegorocznymi debiutantami. Zielonogórzanie to zdecydowany faworyt tego spotkania. Jednak nie wolno im lekceważyć przeciwnika, który na pewno pokaże pazur i będzie stanowić spore wyzwanie na boisku!

 

 

PIŁKA RĘCZNA 1 LIGA


Mecz pomiędzy MKS Mazur Sierpc a KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się także w sobotę 24.03.2018. Początek o godz. 17:00.


Przed akademikami trudny wyjazd do mazowieckiego Sierpca. MKS Mazur to drużyna zajmująca 10. miejsce w tabeli, czyli pozycję niżej aniżeli zielonogórski AZS. Sierpczanie po 19 meczach mają na koncie raptem 8 zwycięstw i aż 11 porażek, co daje w sumie 23 punkty. Poprzedni ligowy mecz obu ekip rozgrywany w Zielonej Górze wygrali gospodarze 20:17.


Tym razem najbliższy mecz będzie o wiele ważniejszy i trudniejszy. Akademicy nie wygrali ligowego meczu od czterech kolejek (ostatnie zwycięstwo Zielona Góra zanotowała 10. lutego br. wygrywając u siebie z SPR GKS Żukowo). Problemy, jakie ostatnio miała ekipa Ireneusza Łuczaka zostały już określone i z czystą głową akademicy zmierzą się z najbliższym rywalem.

 


FUTSAL 1 LIGA


Red Devils Chojnice - Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 marca br. Początek o godz. 14:30.


Chojnice to jedna z czołowych ekip I ligi. W 18. spotkaniach uzbierali 43 punkty, 14-krotnie wygrywając, raz remisując i ponosząc 3 porażki. Najbliżsi rywale AZS-u to trzecia drużyna pod względem strzelonych bramek (91). O sile Chojnic świadczy też fakt, że tylko Constract Lubawa, vicelider ma mniej straconych goli. Dobry atak i solidna defensywa to jak widać najmocniejsze punkty lidera I ligi.


Red Devils Chojnice w ostatniej kolejce poniosły z Heliosem Białystok niespodziewaną porażkę 1:5. W ostatnich pięciu meczach tylko dwukrotnie chojniczanie wygrywali. Jednak spotkanie z liderem zawsze jest trudne, zwłaszcza, że akademicy w poprzedniej rundzie z Chojnicami przegrali 4:5.

 

 

Miłośników unihokeja zapraszamy w najbliższą sobotę, 24.03.2018 r. o godz. 16.45 na mecz do hali UZ przy ul. prof. Z Szafrana 6.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT