Śniadanie z Prezydentem - spotkanie naukowców z UZ, branży budowlanej i władz miasta

7 grudnia 2018 r.

 

 

W czwartek, 13 grudnia br., przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz członkowie Lubuskiej Izby Budownictwa i Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa wezmą udział w cyklicznym spotkaniu z Prezydentem Zielonej Góry – Januszem Kubickim. Celem tych spotkań – popularnie nazywanych „śniadaniem z Prezydentem” – jest prezentacja planów wszystkich uczestników, po to, aby, dla obopólnej korzyści, można je było uwzględnić w planach poszczególnych firm oraz planach rozwojowych Miasta Zielona Góra.

 

Spotkanie odbędzie się o godz. 11.00 w Palmiarni Zielonogórskiej.

 

Tematy jakie zostaną poruszone, to: Smart City (inteligentne miasto), budownictwo wielorodzinne, czyste środowisko i nowoczesne źródła energii. Są to dziedziny wpisujące się w prace badawcze dwóch uniwersyteckich wydziałów – Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska oraz Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki – dlatego w spotkaniu będą uczestniczyć naukowcy z tych dyscyplin naukowych. Do udziału w spotkaniu zaproszono także przedstawicieli firmy AGP produkującej grafen, której siedziba mieści się w Parku Naukowo-Technologicznym. W związku z właściwościami grafenu, również budownictwo wiąże z nim duże nadzieje.

 

Udział UZ w takich inicjatywach wpisuje się w Misję Uniwersytetu Zielonogórskiego, która zakłada m.in. wpływ uczelni na rozwój społeczno-gospodarczy miasta i regionu.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT