Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Spotkanie z Dziadkiem Mrozem

12 stycznia 2018 r.

 


W środę 10 stycznia br. Koło Naukowe Rusycystów pod opieką dr Nel Bielniak zorganizowało trzecie w tym semestrze spotkanie z cyklu „Przedszkolaki na UZ-ecie". Tym razem w odwiedziny przyjechały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 43 w Zielonej Górze (Racula), które wzięły udział w „Spotkaniu z Dziadkiem Mrozem".

 


Dla organizatorów było to wyzwanie nie lada, ponieważ przyjechało około 50 maluchów. Jednak studenci II roku filologii rosyjskiej: Weronika Leśniewska, Marcelina Zachwej i Jakub Bajda, poradzili sobie bez trudu. Weronika Leśniewska przygotowała zajmującą  prezentację multimedialną, która przybliżyła dzieciom rosyjską kulturę.

 


Pięcioletnie „Gumisie" i czteroletnie „Misie Uszatki" dowiedziały się, kiedy Rosjanie obchodzą święta Bożego Narodzenia, jak wygląda cerkiew oraz kto i kiedy przynosi prezenty rosyjskim dzieciom.

 


Goście obejrzeli także dobrze już znaną bajkę z serii „Masza i niedźwiedź", by przy okazji poznać kilka nazw zwierząt po rosyjsku, oraz nieco zapomnianego „Wilka i zająca", który wywołał salwy śmiechu.

 


Dzieci, nawet te młodsze bez trudu nauczyły się rosyjskiego zwrotu: Mam na imię...
Koło Naukowe Rusycystów tradycyjnie ugościło dzieci poczęstunkiem, a na zakończenie wizyty Dziadek Mróz podarował małym gościom maskotki z logo UZ.

 


Poniżej prezentujemy kilka migawek z tego spotkania. Autorem zdjęć jest Jakub Bajda.
 

Mróz 1.jpg Mróz 4. jpg.jpg Mróz 7.jpg
Mróz 6.jpg Mróz 2.jpg Mróz 5.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT