Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Spotkanie z prof. Sławomirem Ćwiekiem z Akademii Sztuk Pięknych

22 listopada 2016 r.

plakat_Slawomir Cwiek_11_2016.jpg

Galeria Grafiki Biblioteki Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza  na spotkanie z prof. Sławomirem Ćwiekiem z Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Artysta zaprezentuje prace z cyklu „Czarno na białym”. Wystawie będzie towarzyszył wykład „Sposoby i metody kształtowania obrazu graficznego – własne doświadczenia warsztatowe i artystyczne”. Kuratorką wystawy jest dr Janina Wallis.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 25 listopada br., o godz. 11.00.

Wystawę można zwiedzać do 20 stycznia 2017 r.

 

 

Sławomir Ćwiek

Urodził się w Łodzi, w 1954 r. W latach 1974-1980 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Grafiki. W 1980 r. uzyskał dyplom w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Technik Litograficznych prof. Jerzego Grabowskiego

i w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego.

 

Od 1992 r. zatrudniony na stanowisku asystenta w Pracowni Sitodruku prowadzonej przez prof.. Andrzeja Smoczyńskiego, a od 1996 r. w Pracowni Podstaw Grafiki Warsztatowej prof. Jerzego Leszka Stanieckiego.

 

W 2004 r. uzyskał stopień doktora  habilitowanego. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora  Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jest kierownikiem Katedry Artystycznej, prowadzi Pracownię Technik Łączonych..

 

Członek Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.

 

Brał udział w ponad 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą m. in.: w Turku, Lyonie, Oetjendorfer, Rio de Janeiro, Sakaide, Shimane, Urbino, Salonikach, Bradford, Seulu, Delhi, Porto, Edmonton, Pekinie, Guanlan, Wuhan, Tianjin, Ostrawie, Wilnie i Belgradzie. Brał udział w Między-narodowych Triennale i Biennale w Norymberdze, Fredrikstad, Guanlan, Falun, Wiedniu oraz Krakowie, Warszawie i Toruniu. 

 

Prace w zbiorach: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Uniwersytetu Connecticut w USA, Museum für Kunst und Gewerbe w Hamburgu, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Narodowego w Krakowie, ASP w Katowicach, Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi, Guanlan Original Printmaking Base w Guanlan, w Chinach oraz w wielu innych kolekcjach w kraju i zagranicą.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT