Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Strzelcy z UZ zajęli I miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów podczas AMP w Bydgoszczy

13 maja 2021 r.

 

amp1.jpg

fot. zdjęcie organizatora, od lewej: Maciej Korcz, Karolina Pawlak i Michał Mirończyk

W dniach 9-11 maja w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie organizowane przez Akademicki Związek Sportowy.


Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego w składzie: Maciej Korcz, Karolina Pawlak i Michał Mirończyk zdobyła łącznie 23 punkty co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów na tych zawodach.


10 maja rozpoczęła się rywalizacja. Już pierwszego dnia zawodów reprezentanci naszego uniwersytetu, a na co dzień wychowankowie Zielonogórskiego Klubu Sportowego "Gwardia" zdobyli aż 15 punktów zajmując odpowiednio 1 miejsce - Maciej Korcz i 3 miejsce - Michał Mirończyk w konkurencji "50m Pistolet dowolny 60 strzałów - mężczyźni".


Następnie z wynikiem 606,6 punktów Karolina Pawlak zapewniła dodatkowo 3 punkty dla reprezentacji UZ zajmując 6 miejsce w konkurencji "50m Karabin dowolny 60 strzałów leżąc - kobiety". 


Kolejnego i zarazem ostatniego dnia zawodów Maciej Korcz z wynikiem 555 punktów wygrał z konkurentem z Wrocławia, który osiągnął taki sam wynik ale mniejszą ilość razy trafił w środek tarczy co pozwoliło zająć Maciejowi 4 miejsce. Zdobył tym samym 5 punktów co pozwoliło na objęcie 1 miejsca w klasyfikacji Uniwersytetów przez reprezentację Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

 

amp 2.jpg amp3.jpg
Grafiki: AMP w Strzelectwie Sportowym
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT