Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ gotowi na wszystko – nowa kampania wizerunkowa Uniwersytetu Zielonogórskiego

28 kwietnia 2016 r.Dziś, konferencją prasową dla dziennikarzy, zainaugurowana została nowa kampania wizerunkowa Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowana przez Biuro Promocji naszej uczelni. Kampania  jest dość odważna i zaskakująca. U jej genezy leży atak zombie, który udało się przetrwać dwunastu bohaterom. W ich role wcielili się studenci UZ. Przewodnie hasło kampanii brzmi: Studenci UZ gotowi na wszystko. To oni swoją postawą, zdobytymi podczas studiów umiejętnościami, potrafią opanować chaos, jaki zapanował w świecie. Poprowadzą ewakuację, zbudują barykady, zorganizują magazyn zasobów czy szpital polowy i przywrócą łączność. Przy tym wszystkim postarają się zachować człowieczeństwo. Bohaterowie w tych ekstremalnych warunkach sprawdzą swoją zdolność adaptacji i swoje umiejętności przetrwania.


Jak powiedział podczas konferencji prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich, komentując premierę kampanii: Przede wszystkim chcemy dotrzeć do młodych ludzi z komunikatem, że studiując na Uniwersytecie Zielonogórskim, nauczą się konkretnych, przydatnych umiejętności. Studia u nas przygotowują do rozwiązywania prawdziwych problemów. Dodatkowo, Uniwersytet Zielonogórski to miejsce dla ludzi z fantazją i bogatą wyobraźnią. Ceni się tutaj kreatywne myślenie.


W kampanii postawiono na studentów, a nie znane twarze, ponieważ to oni są najlepszymi ambasadorami naszej uczelni. Mogą swoim przykładem zaświadczyć, nie tylko o tym, jak ciekawa jest nasza oferta edukacyjna, ale również jaka kreatywna i otwarta atmosfera panuje na Uniwersytecie Zielonogórskim.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowano m.in. takie narzędzia kampanii reklamowej jak nowa strona internetowa rekrutacji (www.rekrutacja.uz.zgora.pl), spoty wideo i radiowe oraz projekty plakatów i billboardów, z portretami studentów UZ. W ramach kampanii uczelnia przewiduje m.in. wizyty w szkołach i na targach edukacyjnych i szeroką interakcję poprzez media społecznościowe.


W konferencji wzięli udział: prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich, Małgorzata Ratajczak-Gulba z Biura Promocji i bohaterowie kampanii: Michalina Korzeniowska z Wydziału Humanistycznego” (studentka dziennikarstwa), Natalia Telesz z Wydziału Prawa i Administracji (studentka prawa) oraz Sebastian Pilichowski z Wydziału Nauk Biologicznych (student studiów doktoranckich). 

 

fot. K. Adamczewski, M. Janion

 

KAZ_8144r.jpg KAZ_8148r.jpg KAZ_8151r.jpg
DSC_0391.JPG DSC_0416.JPG DSC_0423.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT