Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ jadą na Olimpiadę do Rio de Janeiro

28 lipca 2016 r.

 

a44.jpg

 

Z radością informujemy, iż studenci kierunku wychowanie fizyczne na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego jadą na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.

 

Marcin Skrzynecki, student III roku, srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Świata w Chinach w 2014 r. będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

 


Natomiast mistrzowska para: Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło (studenci II roku studiów II stopnia), trzykrotni mistrzowie świata w rock ’n’ rollu akrobatycznym, zostali zaproszeni przez organizatorów Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro do  pokazania swojej dyscypliny, aby w Tokio już reprezentować kraj jako olimpijczycy.

 

 

cmsimage.php2.jpg cmsimage.php.jpg

 

Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro rozpoczną się 5 sierpnia 2016 roku i potrwają do 21 sierpnia. Podczas imprezy w Brazylii wystartuje 141 Polaków i 99 Polek (łącznie 240 Biało-Czerwonych). W trakcie igrzysk Polskę będzie reprezentowało o 22 sportowców więcej niż miało to miejsce na IO w Londynie. Kibicować będziemy sportowcom w 27 dyscyplinach. 

 

Igrzyska paraolimpijskie w Rio de Janeiro odbędą się w dniach 7 – 18 września 2016 r. Najwięcej sportowców w biało-czerwonych barwach wystartuje w lekkoatletyce (około 30), tenisie stołowym (13) oraz pływaniu i kolarstwie (po 8). Ogółem Polacy wystartują w 12 z 23 konkurencji olimpijskich. W tym roku liczba uczestników jest mniejsza niż podczas igrzysk w Londynie, gdzie wystąpiło 100 polskich sportowców, ze względu na narzucone przez organizatorów limity.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT