Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ po raz trzeci Mistrzami Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym

17 listopada 2014 r.
 

Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło po raz trzeci zostali Mistrzami Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym. Studenci wychowania fizycznego na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu naszego Uniwersytetu zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Świata podczas zawodów, jakie odbyły się 15 listopada br. w hali sportowej Centrum Rekreacyjno- Sportowego w Zielonej Górze.

Emocje podczas zawodów były ogromne, nasza para rywalizowała bardzo zacięcie z parą z Rosji (Olga Sbitneva i Ivan Youdin). Po 3 układach najwięcej punktów zdobyli właśnie zielonogórzanie i to oni stanęli n najwyższym stopniu podium.


Mistrzostwa zgromadziły ponad 800 zawodników z 20 krajów. Impreza łączyła w sobie 3 kategorie taneczne. Mistrzostwa Świata zawodowych par w Rock and Roll’u akrobatycznym, Puchar Świata w Boogie-Woogie oraz Puchar Świata w kategorii Formacje Dziewcząt Junior.


Ania i Jacek na co dzień trenują w Sportowym Klubie Tanecznym Mega Dance. Tworzą duet taneczny pod nazwą Duo Rock. Trenują pod okiem Bartłomieja Kobylańskiego i Andrzeja Łuczaka. Są również zdobywcami złotego medalu na World Dance Sport Games 2013. Wydarzenie to można porównać do „tanecznej Olimpiady"- biorą w niej udział zawodnicy z całego świata reprezentujący przeróżne style taneczne od tańca towarzyskiego poprzez chirlinding do hip-hop-u.

Ania i Jacek są też finalistami programów telewizyjnych takich jak „Mam Talent" oraz „Got to Dance".


 

ANia i JAcek.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT