Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ ponownie Mistrzami Polski w Szyciu Chirurgicznym!

10 grudnia 2018 r.

 

 

 

DSC_7860r.jpg

fot. K. Adamczewski

 

Już po raz drugi Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego był organizatorem Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym. Ponownie mistrzami szycia zostali studenci kierunku lekarskiego UZ! Tym samym obronili tytuł z ubiegłego roku! Drugie miejsce zdobyła drużyna z Wrocławia, a trzecie studenci z Lublina. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend (8-9 grudnia). W sumie w zawodach wystartowało 80 studentów medycyny z 20 zespołów z całej Polski.

 

Głównym celem mistrzostw jest  podniesienie wiedzy i umiejętności studentów medycyny z zakresu technik szycia chirurgicznego, zapoznanie z nowoczesnymi materiałami szewnymi oraz integracja środowisk uczelni medycznych z całego kraju.

 

W zawodach z szycia chirurgicznego biorą udział 4-osobowe zespoły reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Dwudniowe zmagania podzielone zostały na dwie części. W czasie pierwszej – teoretycznej przeprowadzone były wykłady, które przygotują uczestników pod względem merytorycznym do zawodów. Część druga – praktyczna – polegała na sprawdzeniu zdobytych pierwszego dnia wykładów umiejętności.

 

Współorganizatorami II Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym była Katedra i Klinika Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

 

 

 

DSC_7726r.jpg DSC_7730r.jpg DSC_7742r.jpg DSC_7746r.jpg
DSC_7747r.jpg DSC_7767r.jpg DSC_7771r.jpg DSC_7773r.jpg
DSC_7782r.jpg DSC_7785r.jpg DSC_7787r.jpg DSC_7806r.jpg

fot. K. Adamczewski

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT