Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci UZ współorganizatorami Dnia Dawcy Szpiku podczas WOŚP w Łagowie Lubuskim

9 stycznia 2015 r.

 

zostan_dawca_szpiku_kostnego.jpg

Koło Naukowe Katedry Mediów i Technologii Informacyjnych Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego - INFO-ARCHE już po raz kolejny współorganizuje Dzień Dawcy Szpiku. Studenci robią to wspólnie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. Tym razem akcja odbędzie się podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Łagowie Lubuskim na Zamku Joannitów.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podzielić cząstką siebie z osobą, która potrzebuje pomocy, nadziei na lepsze jutro.

Zapraszamy także osoby, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej o idei rejestracji potencjalny dawców szpiku, sposobach rejestracji oraz poboru komórek macierzystych.

 

Co godzinę w Polsce stawiana jest komuś diagnoza ─ nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje.

Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego, więcej szans na uśmiech, nadzieję i siłę do walki!!

 

 

WOŚP-2015.png
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT