Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci-wolontariusze pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim, otrzymają specjalne nagrody finansowe przyznane przez Marszałek Województwa Lubuskiego

 

22 grudnia 2020 r.

 

img_1207.jpg

fot. lubuskie.pl

 

Do końca bieżącego roku studenci-wolontariusze pracujący w Szpitalu Uniwersyteckim, w podziękowaniu za ofiarną pracę, otrzymają specjalne „nagrody” finansowe przyznane przez Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak, która na konferencji prasowej poinformowała, że na ten cel Zarząd Województwa przeznaczył 350 tys. zł.


Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego, prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski powiedział, że środki rozdysponują władze Collegium Medicum UZ wśród studentów kierunków: lekarskiego, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego, którzy wspierają szpital w czasie pandemii Coronavirusa-19. Do pracy w zielonogórskim szpitalu zgłosiło się ponad 80 osób – z czego aż 40 studentów pracuje w szpitalu tymczasowym, gdzie znajdują się wyłącznie pacjenci covidowi.


Na tej samej konferencji Marszałek E. Polak zapowiedziała, że w przyszłym roku samorząd przekaże Uniwersytetowi Zielonogórskiemu 3 mln zł na prowadzenie kierunku lekarskiego. Także studenci medycyny i pielęgniarstwa - jak co roku - mogą liczyć na samorządowe stypendia – 1 mln zł dla studentów kierunku lekarskiego i 300 tys. zł dla studiujących pielęgniarstwo.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT