Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci z Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego z wizytą na UZ

5 lipca 2022 r.


 

DSC_9257r.jpg

Uczestnicy kursu w ramach Programu INTERREG - Nowoczesne metody magazynowania energii w regionie Szprewa-Nysa-Bóbr; fot. K. Adamczewski

Od wczoraj na Uniwersytecie Zielonogórskim goszczą studenci z Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego (BTU) Cottbus-Senftenberg. Jest to 5 – osobowa grupa studentów kierunku power engineering (inżynieria elektryczna), która przejdzie kurs specjalistyczny dla studentów w ramach Programu INTERREG - Nowoczesne metody magazynowania energii w regionie Szprewa-Nysa-Bóbr.

 

W ramach kursu zaplanowano wykłady, ćwiczenia i wizyty w:

  • Centrum Budownictwa Zrównoważonego i Energii (Park Naukowo Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego - Nowy Kisielin),
  • EkoEnergetyka Smart Energy Systems (Nowym Kisielin),
  • Centrum Energii Odnawialnej (Filia Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie),
  • Planetarium Wenus. 
     

W czwartek, 7 lipca br., w Instytucie Inżynierii Środowiska Uniwersytetu zielonogórskiego (budynek A-12, s. 105) odbędzie się podsumowanie kursu i wręczanie certyfikatów uczestnictwa.


Jest to już trzecia wizyta studentów z Cottbus na naszej uczelni. Studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego uczestniczą w podobnych kursach na uczelni w Cottbus. Do tej pory w dwóch kursach udział wzięło 11 studentów z UZ. Liderem projektu jest CEBra – Centrum für Energietechnologie Brandenburg e.V. (Brandenburskie Centrum Energetyki), a partnerami: Uniwersytet Zielonogórski, Miasto Zielona Góra oraz Brandenburski Uniwersytet Techniczny (BTU).

 

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie::

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT