Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studenci z kół naukowych UZ działają na rzecz dzieci

17 lutego 2015 r.

 

Studenci UZ zrzeszeni w dwóch kołach naukowych postanowili połączyć swoje siły  i wspólnie działać na rzecz dzieci. Mowa o Kole Naukowym Studentów Filmowców „Bractwo Żółtego Szalika” oraz Kole Naukowym „reAnimacja”.
Razem zdołali już zrobić m.in. warsztaty w szkołach podstawowych na temat zagrożeń medialnych, przedstawienia bożonarodzeniowe, poprowadzić XXV Spotkanie Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Sulęcinie oraz zorganizować Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze.

 

Koło Naukowe Studentów Filmowców „Bractwo Żółtego Szalika” zostało założone przez studentów edukacji medialnej i informatycznej, a już po pierwszym miesiącu dołączyli studenci z innych kierunków (animacja kultury, informatyka, pedagogika opiekuńczo wychowawcza, resocjalizacja, historia, edukacja artystyczna, filologia polska). Zajmują się głównie tworzeniem autorskich produkcji filmowych, organizacją warsztatów z zakresu zagrożeń medialnych i odpowiedniego korzystania z Internetu oraz organizowaniem debat i projekcji filmowych. Odpowiadają na zaproszenia szkół, które są chętne, aby poprowadzić u nich warsztaty związane z zagrożeniami medialnymi.
Ich pierwszym działaniem w roku akademickim 2014/2015, była pomoc przy organizacji Seminarium Z Okazji Dwudziestolecia Działalności Zielonogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji.
Opiekunem koła dr Ewa Nowicka.
Data założenia: 2 grudnia 2013 roku.


Koło Naukowe „reAnimacja” powstało w listopadzie 2005 roku. Po 2008 roku zawiesiło swoją działalność. Zostało reaktywowane w październiku 2014 roku, przez studentów I roku animacji kultury.  Studenci zajmują się szeroko pojętą działalnością związaną z animacją kultury (akcje happeningowe, przedstawienia teatralne, taneczne, warsztaty artystyczne, wystawy własnej twórczości) oraz organizacją konkursów artystycznych.
reAnimacja zrzesza przede wszystkim ludzi kreatywnych, animatorów z pasją. Kto może zostać animatorem? Każdy! Wystarczą tylko chęci i odrobina zaangażowania.
Koło działa przy Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu. Ich głównym miejscem przesiadywania jest "Mrowisko" (Al. Wojska Polskiego 86).
Opiekunem koła jest dr Marek Zadłużny.
 

Fanpage: https://www.facebook.com/reanimacja.kultury.uz

 

 

_DSC0291-273.jpg _DSC0311-292.jpg _DSC0389-342.jpg
_DSC1070-11.jpg _DSC1074-14.jpg _DSC1088-20.jpg
_DSC3347-32.jpg _DSC3358-42.jpg _DSC3614-251.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT