Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studentka kierunku architektura na UZ w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu rysunkowego

 

 

20 stycznia 2020 r.

 

A_Klechamer 2020_praca duże.jpg

praca inż. arch. Anna Klechamer

Inż. arch. Anna Klechamer, absolwentka studiów I stopnia, kierunku architektura UZ , obecnie kontynuująca naukę  na I roku, studiów II stopnia, zakwalifikowałą się do grona 10 laureatów ogólnopolskiego konkursu - Szkice Architektoniczne Człowiek - Architektura - Środowisko, którego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, a partnerem konkursu jest Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Anna  zaangażowana jest w projekty  Koła Naukowego "Architektura w Przestrzeni Zrównoważonej".

 

Trzymamy kciuki i zachęcamy do oddania głosu na pracę  autorstwa  Anny Klechamer - za pośrednictwem strony internetowej Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury::

 

Zgodnie z regulaminem głosowanie trwa do 27 stycznia 2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

budma 2020.jpg

9 stycznia 2020 r. Jury konkursu Szkice Architektoniczne "Człowiek - Architektura - Środowisko" wyłoniło 10 laureatów, których prace powalczą o uznanie w głosowaniu internetowym oraz zaprezentowane zostaną podczas Targów Budma.


Jury konkursu pod przewodnictwem dr Agaty Kulczyk - Prodziekan Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej UAP oceniło 85 nadesłanych prac, które spełniły wymogi formalne i zostały zakwalifikowane przez organizatorów. W pracach jury wzięli również udział: prof. dr hab. Andrzej Wielgosz - Kierownik Studiów Doktoranckich na Wydziale Architektury i Wzornictwa UAP, arch. Karol Fiedor — Przewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP, arch. Krzysztof Frąckowiak — Wiceprzewodniczący Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz Paweł Napierała — Członek Zarządu Głównego Okręgu Poznańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Sekretarzem organizacyjnym konkursu była arch. Anna Suchecka - Członek Rady Wlkp. Okręgowej Izby Architektów.


W trakcie dyskusji i rozważań na aspektami zaprezentowanych prac, jury wyłoniło 10 prac nominowanych do Konkursu, które wezmą udział w głosowaniu internetowym, w wyniku którego dla najlepszej pracy zostanie przyznana tzw. Nagroda Publiczności.


Ocenę prac konkursowych oparto w szczególności o walory wizualne i estetyczne oraz nowatorstwo i wrażliwość wykonanych prac, będących artystyczną wypowiedzią wysmakowaną formalnie, precyzyjną, wystudiowaną, wykorzystującą cały zestaw właściwych rysunkowi środków wyrazu.

 

Lista laureatów w kolejności alfabetycznej:

Dominik Buchting /Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Paweł Danielak /Politechnika Poznańska

Anna Klechamer/ Uniwersytet Zielonogórski

Lubosław Pirjankow / Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Poznaniu

Marta Ruselik / Politechnika Poznańska

Hanna Sobouk / Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rybniku

Lew Sołowiej / Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Aleksandra Stasica / Politechnika Wrocławska

Karolina Szczygieł / Politechnika Śląska

Paula Wróblewska / Politechnika Poznańska

 

Prace zostaną wyeksponowane w pawilonie nr 11 - Iglica w ramach Targów BUDMA w dniach 4-7 lutego.


Podczas Forum Designu i Architektury D&A, które odbywa się w ramach targów, 5 lutego 2020 r. nastąpi uroczyste ogłoszenie zwycięzców konkursu i wręczenie nagród.
 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT