Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Studentki UZ zamieniają własne pomysły w biznes!

20 stycznia 2021 r.

 

Adrianna Brzozowska i Natalia Gawin.jpg

Adrianna Brzozowska i Natalia Gawin, fot. arch. prywatne

Adrianna Brzozowska i Natalia Gawin studentki kierunku inżynieria biomedyczna prowadzonego na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego są uczestniczkami projektu Unicorn Hub. Projekt ma na celu inkubację innowacyjnych pomysłów biznesowych, ze szczególnym uwzględnieniem branż takich, jak: IT / ICT, Medycyna / Zdrowie Publiczne, Smart City / Transport.


W listopadzie 2020 roku Adrianna Brzozowska i Natalia Gawin, przy wsparciu dr inż. Agnieszki Kaczmarek-Pawelskiej Instytutu Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego z oraz zespołu Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ złożyły wniosek, który następnie był poddany ocenie formalnej i merytorycznej oraz prezentowany w ramach Selection Days. 18 stycznia 2021 roku została opublikowana przez Platformę Startową Unicorn Hub lista wniosków, które przeszły etap naboru, oceny i selekcji pomysłów biznesowych - w tym ich projekt „Advanced Hydrogel System for Skin – AHS4S”.

 

W projekcie opracowano koncepcję trzech linii innowacyjnych opatrunków z hydrożeli biodagradowalnych do leczenia urazów skóry. Obecnie prowadzone są badania opatrunków oraz opracowywana jest koncepcja linii produkcyjnej.Osiągnięcie jest duże ponieważ w naborze brało udział 270 wniosków z całej Polski,  do etapu inkubacji wybrano 40. Teraz studentki czeka proces inkubacji oraz kolejnej, już ostatniej selekcji. Jeżeli przejdą ten etap z sukcesem otrzymają grant w wysokości do 1 mln zł na wprowadzenie produktu na rynek lub też szansę na pozyskanie kapitału od prywatnych inwestorów.

 

 

Naszym studentkom życzymy jak największych sukcesów w dalszym rozwoju przedsiębiorstwa oraz pozyskania nowego rynku na skalę światowego sukcesu.

 

 

Biodegradowalne plastry2.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT