Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Stypendia. Co? Gdzie? Jak?

10 września 2019 r.

stypendia.png

Stypendia mogą wyrównywać szanse, promować talenty czy wspierać rozwój nauki. Część stypendiów skierowana jest do uczniów, inne do studentów i naukowców, a jeszcze inne do osób wyróżniających się konkretnym talentem. Jak prezentuje się system stypendialny w Polsce? Gdzie należy szukać informacji o stypendiach? Jakie są dobre wzorce realizacji programów stypendialnych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w najnowszej publikacji portalu Moje Stypendium.


Broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?” w przystępny sposób przedstawia wyniki badania programów stypendialnych w Polsce, które zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził w  2018 roku. Publikacja przybliża również sposoby działania wyjątkowych programów stypendialnych wyróżniających się wysokimi standardami realizacji oraz innowacyjnym podejściem.


W publikacji znajdują się podstawowe informacje o rynku stypendialnym w Polsce – o liczbie stypendiów, ich skali, adresatach i realizatorach programów stypendialnych. Można także w niej przeczytać opisy trzech innowacyjnych programów stypendialnych oraz znaleźć wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach.


Publikacja została sfinansowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.


Zapraszamy do lektury!


Publikacja jest dostępna pod adresem:
https://www.mojestypendium.pl/wp-content/uploads/2019/07/Broszura-o-programach-stypendialnych.pdf
 

*             *                *


Moje Stypendium


Broszura informacyjna nt. programów stypendialnych w Polsce to jedno z działań podejmowanych w ramach programu „Moje Stypendium”, realizowanego przez Fundację Dobra Sieć. W ramach inicjatywy prowadzony jest serwis www.mojestypendium.pl. Portal stanowi jedno z głównych narzędzi promowania oraz monitorowania inicjatyw stypendialnych. Jego komponentem jest wyszukiwarka stypendiów krajowych oraz zagranicznych, staży i konkursów. Mojestypendium.pl to także miejsce prezentacji różnorodnych inicjatyw związanych ze stypendiami, które Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności realizuje systematycznie od kilku lat.


Kontakt:

Aleksandra Belina, Małgorzata Stradomska-Kalinka, Anna Weksej

e-mail: serwis@mojestypendium.org

tel. 22 825 70 22

www.mojestypendium.pl
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT