Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Stypendia dla najlepszych studentów kierunku lekarskiego na UZ

13 września 2017 r.

 


11 września 2017 r. Sejmik Województwa Lubuskiego przyznał dotacje lubuskim lecznicom na inwestycje i zakup sprzętu medycznego. Do szpitali trafi łącznie ponad 2 mln zł. Nową pozycją w budżecie województwa są także specjalne stypendia dla studentów lubuskiej medycy. Dwóch najlepszych studentów kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim – na wniosek marszałek województwa – dostanie po 10 tys. zł z przeznaczeniem na praktyki studenckie.Inicjatywa stypendialna jest szczególnie cenna, bo daje możliwość rozwoju. Po raz kolejny pokazujemy, jak bardzo samorząd wspiera rozwój kierunku lekarskiego na Uniwersytecie – mówi Elżbieta Anna Polak.
 

Dodatkowe środki na inwestycje trafią do Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu sp. z o.o., Samodzielnego Publicznego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Międzyrzeczu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu.
Radni przyznali także dotację Ochotniczej Straży Pożarnej z Jemiołowa. Wyposażenie jednostki wzbogaci się o nowy defibrylator.

 

 


Źródło: lubuskie.pl

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT