Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Sukcesy naszych studentów podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

 

W dniach 12-13 kwietnia 2014 roku, w największym kompleksie basenowym w Polsce, w poznańskich „Termach Maltańskich” odbyły się Akademickie Mistrzostw Polski w pływaniu kobiet i mężczyzn. Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali:

Mateusz Kołodziejski (Wychowanie Fizyczne I rok),
Katarzyna Kowalska (Wychowanie Fizyczne II rok),
Konrad Lisowski (Wychowanie Fizyczne III rok),
Zofia Szpak (Wychowanie Fizyczne I rok),
Marcin Turowski (Budownictwo II rok),
Natalia Wałejko (Ekonomia II rok),
Błażej Ważeliński (Ekonomia II rok).

Trener mgr Tomasz Grzybowski.

 

W tegorocznej edycji AMP z naszych studentów najlepiej zaprezentowali się: Zosia Szpak, która zdobyła złoty medal w konkurencji 50 m st. grzbietowym i srebrny medal na 50 m st. dowolnym w klasyfikacji Uniwersytetów (odpowiednio 4 i 5 miejsce w AMP) i Mateusz Kołodziejski – dwa srebrne medale w Uniwersytetach na dystansach 100 i 50 m st. klasycznym (odpowiednio 8 i 6 miejsce w AMP). Ponadto sztafeta mężczyzn w konkurencji 4x50 m. st. dowolnym zajęła 7-me miejsce wśród Uniwersytetów.

Akademickie Mistrzostw Polski w pływaniu są uwzględnione w harmonogramie imprez organizowanych przez Polski Związek Pływania, dzięki temu nie kolidują z innymi ogólnopolskimi zawodami pływackimi. Zapewnia to bardzo wysoki poziom sportowy zawodów. W tegorocznych zawodach rywalizowało ponad 1000 studentek i studentów z 75 uczelni, a wśród nich min Kacper Majchrzak, Marcin Cieślak, Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Oskar Krupecki - uczestnicy IO Londyn ‘2012.

 

 

Pływanie - Zosia Szpak.jpg Pływanie -Mateusz Kłodziejski.jpg
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT