Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Sypendium im. Anny Stadnickiej dla doktorantki z Wydziału Humanistycznego UZ

21 grudnia 2017 r.

 

W. Girys-Czagowiec.jpg

Miło nam poinformować, że mgr Weronika Girys-Czagowiec, słuchaczka studiów doktoranckich na  Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, znalazła się w siódemce laureatów Stypendium im. A. Stadnickiej w roku 2017/2018 przyznanego przez Fundację im. Maurycego Mochnackiego. Temat  wyróżnionej pracy to Literatura w cieniu historii. Stanisław Rembek – życie i twórczość, promotorem w przewodzie doktorskim jest prof. dr hab. Anna Szóstak, a promotorem pomocniczym dr Tomasz Ratajczak.

 

Fundacja im. Maurycego Mochnackiego przyznaje pieniężne stypendia im. Anny Stadnickiej wyróżniającym się doktorantom studiów literaturoznawczych z wszczętym przewodem doktorskim, których przygotowywana rozprawa naukowa dotyczy istotnych tematów z historii literatury i kultury polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem XIX i XX wieku.

Jednym z celów statutowych Fundacji im. Maurycego Mochnackiego jest wspieranie młodych badaczy, którzy poświęcili się studiom z zakresu historii literatury polskiej, krytyki literackiej, publicystyki społeczno-politycznej, historiografii, muzyki i teatru. Specjalny Fundusz Stypendialny powstał dzięki darowiźnie prof. Katarzyny Stadnickiej z Krakowa, ze spadku po prof. Annie Stadnickiej, polskiej uczonej zmarłej w 2013 w USA. Stypendium przyznawane jest od 2014 r.

 

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT