Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uniwersytet Zielonogórski wygrał wojewódzkie AMP w futsalu

9 stycznia 2015 r.
 

W czwartek  odbyły się Lubuskie Eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. W turnieju udział wzięły trzy uczelnie: PWSZ Gorzów Wlkp. AWF Gorzów Wlkp. oraz Uniwersytet Zielonogórski. Turniej był bardzo zacięty. Świadczy o tym fakt, że wszystkie zespoły zdobyły po 3 punkt i o pierwszym miejscu decydował bilans bramkowy.
Najkorzystniejszy osiągnęli zielonogórzanie, którzy strzelili o pięć bramek więcej niż stracili. Tym samym wygrali turniej i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału AMP, który odbędzie się w Opolu w dniach 30.01 - 02.02.2015. Razem z Uniwersytetem Zielonogórskim do półfinału awansowała ekipa PWSZ Gorzów Wlkp., która o jedna bramkę wyprzedziła AWF Gorzów Wlkp.

 

Poniżej poszczególne wyniki spotkań:

PWSZ Gorzów – AWF Gorzów 7:3
PWSZ Gorzów – Uniwersytet Zielonogórski 3:9
AWF Gorzów – Uniwersytet Zielonogórski 9:8
 

Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali:
Wojciech Kubik, Adam Klementowski, Mateusz Biereśniewicz, Damian Koppenhagen, Kacper Konopacki, Marcin Głowacki, Michał Greszczyk, Kamil Kruszyński, Kornel Mużyłowski, Kacper Ryś.

Warto dodać, że najlepszym strzelcem turnieju został Michał Greszczyk reprezentant Uniwersytetu Zielonogórskiego, zdobywca 7 bramek.

 

AMP - Futsal.JPG
 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT