Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uniwersytet Zielonogórski został laureatem programu EuroSymbol 2014

6 listopada 2014 r.

 

EuroSymbol.jpg

 

 

Uniwersytet Zielonogórski został laureatem programu EuroSymbol 2014 w kategorii Nowoczesne Kształcenie. Kapituła Programu doceniła przede wszystkim Uniwersytet Zielonogórski za projekt studiów podyplomowych: „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”, który gwarantuje studentom wszechstronną wiedzę na temat procesu wymiany narodowej waluty.

Projekt studiów podyplomowych „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro” dofinansowany jest przez Narodowy Bank Polski. Na Uniwersytecie Zielonogórskim projekt realizowany jest przez Wydział Ekonomii i Zarządzania. Funkcję kierownika studiów podyplomowych pełni dr Zbigniew Binek, zaś koordynatorem projektu jest dr Paweł Szudra.

Kapituła zwróciła uwagę na to, że uczelnia posada różnorodne wydziały, w których są rozwijane interdyscyplinarne i multidyscyplinarne kierunki badań i kształcenia łączące nauki społeczne, humanistyczne, medyczne, ścisłe, techniczne, przyrodnicze, ekonomiczne, prawne oraz sztuki plastyczne i muzyczne.

 

Tytuł EuroSymbolu Nowoczesnego Kształcenia 2014 został przyznany przez redakcje Monitora Rynkowego i Monitora Biznesu.

 

Laureaci tytułu wchodzą w posiadanie prawa użytkowania logotypu EuroSymbol 2014 we wszystkich celach i formach jakie uznają za stosowne.

 

Uroczysta gala wręczenia tytułu obędzie się 24 listopada br. w Teatrze Śląskim w Katowicach.

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT