Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Uwolnij (i przygarnij) książkę

11 kwietnia 2019 r.

uwolnij książkę-1.jpg

Z przyjemnością informujemy, że w budynku A-20 (al. Wojska Polskiego 71a), a zatem w siedzibie filologii angielskiej, niemieckiej, romańskiej i rosyjskiej, stanął przygotowany wspólnie ze studentami regał bookcrossingowy, którego celem jest gromadzenie książek w językach obcych. Regał znajduje się na parterze w pobliżu wejścia. To efekt projektu bookcrossingowego, który realizują wspólnie dr Jolanta Fainstein i dr Paulina Korzeniewska-Nowakowska wraz ze studentami z Instytutu Neofilologii Wydziału Humanistycznego UZ.


Bookcrossing to nieodpłatne przekazywanie książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych po to, by każdy zainteresowany mógł je przeczytać, a także podzielić się książkami, które zainteresują innych. Mamy nadzieję, że takie miejsce będzie ciekawym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych i zachęci naszych studentów do regularnej lektury.


Serdecznie zachęcamy Państwa do uzupełnienia tego księgozbioru, korzystania z pozycji już dostępnych i, przede wszystkim, rozpowszechnienia idei bookcrossingu wśród studentów.


Autorom gratulujemy  pomysłu.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT