Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

UZ otrzymał nagrodę w konkursie Młoda Krew Ratuje Życie

14 listopada 2014 r.

 

Uniwersytet Zielonogórski zajął I miejsce na szczeblu wojewódzkim w XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych   oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem Młoda krew ratuje życie. Uniwersytet Zielonogórski zakwalifikował się do ogólnopolskiego etapu, jego wyniki będą znane jeszcze w listopadzie br.

 

 

001.jpg

 

 

W październiku 2014 w biurze Lubuskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego Turnieju. Konkurs trwał od września 2013 r. do końca czerwca 2014 r. Na poziomie wojewódzkim przystąpiło do niego 35 szkół średnich i 3 uczelnie wyższe. Łącznie 2110 krwiodawców oddało 1 113,74 litrów krwi.

 

Podstawą oceny aktywności poszczególnych szkół i uczelni były następujące wskaźniki:  
 

• najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa;
 

• wskaźnik aktywności - ilość krwi oddanej w ramach Turnieju w przeliczeniu na ilość uczniów/studentów;
 

• największa ilość oddanej krwi w czasie trwania Turnieju.
 

Na naszej uczelni od kilku lat prowadzona jest akcja oddawania krwi, wszystkim żakom znana jako „Wampiriada”. Jak się okazuje młodych ludzi gotowych oddać krew nie brakuje, w poprzednim roku studenci UZ oddali łącznie 57,150 l krwi.

 

 

DSC_0092.jpg

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom angażującym się co roku w akcje honorowego krwiodawstwa na terenie miasta Zielona Góra, a samym krwiodawcom życzymy dużo zdrowia.  

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT