VI Gala Inżynierów


Dziś (17 stycznia br.) na terenie WOSiR w Drzonkowie odbędzie się VI Gala Inżynierów.

I Gala Inżynierów odbyła się w 2009 roku, z inicjatywy prof. Urszuli Kołodziejczyk (była prodziekan ds. studenckich WILiŚ) oraz studentów Tomasza Stanisławiaka i Sylwii Świątek.

Pierwsze 2 bale odbyły się w budynku dydaktycznym Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska w Kampusie A. Ponieważ jednak  zainteresowanie wydarzeniem z roku na rok jest coraz większe to już w ubiegłym roku trzeba było przenieść imprezę do hali MOSiRu, a w tym roku do Drzonkowa, gdzie będzie się bawić ok. 300 inżynierów i kandydatów na inżynierów(studentów).

W programie Gali jest inauguracyjny walc, do którego zaprasza dziekan WILiŚ, ale głównym punktem są otrzęsiny studentów I roku i pożegnanie absolwentów ostatniego roku studiów inżynierskich. Ci pierwsi otrzymują symboliczne certyfikaty świadczące o fakcie, że są studentami oraz eleganckie długopisy na swoją pierwszą sesję, a tegoroczni inżynierowie otrzymują kaski ochronne, które zapewnią im bezpieczeństwo na przyszłych placach budowy.

Intencją organizatorów jest podkreślenie politechnicznego charakteru części Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale też, a może przede wszystkim, integracja na poziomie student-wykładowca.

Podobnie jak w roku ubiegłym gospodarzem Gali jest Parlament Studencki, Wydziałowe Koło Naukowe ,,Skamieniali" oraz Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego.
 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT