VI Integracyjny Turniej „UZ BOCCIA CUP 2018”

22 maja 2018 r.

 

20180521_132729.jpg

Wczoraj (21 maja br.) w hali przy ul. Szafrana odbył się VI Integracyjny Turniej „UZ BOCCIA CUP 2018", w którym wzięło udział 46 zawodników z 16 drużyn. Organizatorem imprezy była sekcja sportu osób niepełnosprawnych – boccia w KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego z trenerem Martą Dalecką na czele, Studium Wychowania Fizycznegoi Sportu UZ oraz studenci I roku II stopnia kierunku Wychowanie Fizyczne Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Celem imprezy była integracja pełnosprawnych i niepełnosprawnych studentów UZ z niepełnosprawnymi zawodnikami różnych kl ubów, stowarzyszeń i warsztatów oraz propagowanie paraolimpijskiej gry boccia. Patronat honorowy nad imprezą objął prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Wojciech Strzyżewski.


Zawody rozgrywane były w 4 grupach bez podziału na wiek, płeć i niepełnosprawność zawodników, systemem "każdy z każdym".

 

Do dalszego etapu rozgrywek zakwalifikowały się I-sze miejsca z 4 grup, które zagrały między sobą pojedynki. Mecze półfinałowe i finałowe były niesamowicie emocjonujące i trzymające w napięciu do ostatniej piłki.


Ostatecznie finałowa czwórka przedstawiała się następująco:

 

I miejsce        IKS Zieloni

II miejsce       UZ 4

III miejsce      UZ 7

IV miejsce      ZSS 1

 

            Zwycięskie 4 miejsca otrzymały okolicznościowe puchary, każdy z uczestników dostał pamiątkowy upominek oraz medal. Natomiast wszystkim drużynom wręczone zostały dyplomy uczestnictwa. Po turnieju sportowcy zostali zaproszeni na poczęstunek do pizzerii.

 

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Marta Dalecka

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT