Uniwersytet Zielonogórski
A-  A   A+     kontakt | PL

Serwis Informacyjny Uniwersytetu Zielonogórskiego

Wakacyjne staże dla studentów w Stanach Zjednoczonych

8 grudnia 2015 r.

 

paii-rekrutacja-2016_medium.jpg

 

 

Trwa rekrutacja do kolejnej edycji Polish-American Internship Initiative - programu wakacyjnych praktyk w renomowanych amerykańskich przedsiębiorstwach dla polskich studentów. Na stronie internetowej PAII dostępne są oferty stażowe firm Archer Daniels Midland Company, MoneyGram International Inc., Oracle, Pittsburgh Glass Works, oraz Stilwell Technology and Robotics.

Studenci, którzy chcieliby wyjechać na staż do USA w wakacje 2016, mogą składać aplikacje do 21 grudnia 2015.

 

Inicjatywa umożliwia wyróżniającym się w nauce studentom odbycie staży wakacyjnych w uznanych amerykańskich korporacjach. Uczestnicy staży, które trwają od 2 do 3 miesięcy, otrzymują wynagrodzenie. Udział w programie jest dla studentów bezpłatny, organizatorzy pokrywają koszty podróży oraz pomagają studentom w uzyskaniu wizy. Dzięki stażom PAII studenci mają okazję wykorzystać swoją wiedzę w praktyce oraz zdobyć doświadczenie zawodowe ucząc się od najlepszych.

 

Dostępne oferty stażowe na rok 2016 to propozycje renomowanych korporacji: Oracle, Pittsburgh Glass Works, MoneyGram International Inc., Archer Daniels Midland Company oraz start-up’u Stilwell Technology and Robotics. Firmy poszukują stażystów, którzy odbędą praktyki w działach technicznych, HR, finansowych, handlowych, zarządzania produkcją, IT oraz projektowania.

 

O udział w programie mogą ubiegać się studenci co najmniej drugiego roku studiów stacjonarnych na polskich uczelniach publicznych, biegle władający językiem angielskim, legitymujący się bardzo dobrymi wynikami w nauce i aktywni społecznie. Do udziału szczególnie zachęcani są uczestnicy programów „Stypendia Pomostowe” oraz  „Projektor - Wolontariat Studencki”.

 

Polsko-Amerykańska Inicjatywa Stażowa to wspólne przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Ambasady USA w Polsce, wspierane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Waszyngtonie. Realizatorem inicjatywy jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy z firmami oferującymi staże. Od 2011 roku, w pięciu edycjach PAII, 79 polskich studentów odbyło staże w amerykańskich firmach i zyskało bezcenne doświadczenie zawodowe.

 

Rekrutacja na staże przebiega on-line. Termin składania elektronicznych wniosków upływa 21 grudnia 2015 roku o godzinie 16:00. Więcej informacji oraz szczegółowe oferty staży pod adresem: www.paii.pl.

 

 
D&C JARY .:. (C) 2013-2016 Uniwersytet Zielonogórski .:. KONTAKT